Електроний гербарій

Конюшина лучна


Назва українською Конюшина лучна
Назва латинською Trifolium pratense L.
Тип Вищі рослини
Вид ресурсу Відновлювальні
Ареал розповсюдження По всій території області, на заплавних луках, степових схилах, на узліссях, серед чагарників, в балках.
Клас Покритонасінні
Родина Бобові
Сімейство
Біологічна форма Трава
Вікова форма Багаторічні
Форма органу Стебла – численні, висхідні, дуговидно-зігнуті, розгалужені, розсіяноопушені, 20-60 см заввишки. Листки – трійчасті; листочки широкояйцевидні або видовжені, цілокраї, часто з виїмкою на верхівці. Прилистки – яйцевидні, плівчасті, на 2/3 прирослі до черешка, різко звужені в тоненьке вістря. Квітки – дрібні, неправильні, сидячі, рожеві, червоні, або пурпурові, у головчастих суцвіттях на верхівках пагонів; чашечка з 10 жилками, зовні волохатоопушена. Плід – біб. Цвіте у травні - червні.
Сировина, що використовується Головки суцвіття, зібрані разом з верхівковими листочками під час повного цвітіння рослини.
Біологічно активні речовини Глікозиди (трифолін, ізотрифолін), дубильні речовини, ефірна і жирні олії, саліцилова кислота та інші органічні кислоти, каротин, вітаміни В1, В2, С, Е, К.
Форма використання Водний і спиртовий настій суцвіть, примочки і припарки.
Групи захворювань, при яких використовуються Як відхаркувальний засіб, при запальних хворобах верхніх дихальних шляхів, при бронхіальній астмі, анемії, циститі, дисменореї, та хронічному ревматизмі; при атеросклерозі та як сечогінний засіб. Припарки і примочки використовують при абсцесах, болях у суглобах, опіках; свіже подрібнене листя прикладають до гнійних ран і виразок.
Строки збору виду Травень - серпень
Медопродуктивність 22-23 кг/га


Всі визначення | Всі рослини